Дебют на льоду або перший раз на ковзанах

Рано чи пізно, але вам обов'язково захочеться встати на ковзани. Покликати на каток вас можуть і ваші діти, яких неодмінно треба навчити мистецтву пересування по льоду. І щоб не втрапити в халепу ні в першому, ні в другому випадку, варто заздалегідь ознайомитися з основними правилами катання на ковзанах. Це не лише додасть Вам впевненності, але й максимально допоможе уникнути падінь і, як наслідок, неприємних травм.

Правило №1: вступ

Багато олімпійських чемпіонів робили свої перші кроки на ковзанах зовсім не на льоду. Згідно з методикою, спершу варто призвичаїтися до нової екіпіровки і краще всього це робити на не слизькій поверхні. Візьміть ковзани і, не знімаючи з них чохлів, одягніть їх прямо вдома. Спробуйте стати в них, зайнявши стандартну позицію ковзаняра (ледь зігнуті ноги і руки для утримання рівноваги). Також важливо злегка нахилити вперед все тіло. Після цього можна спробувати поприсідати, походити і навіть покрутитися. При цьому треба пам’ятати про нахил тіла вперед, адже випроставшись, ви ризикуєте впасти.

Правило №2: дебют

Після домашніх тренувань можна вирушати безпосередньо на каток. Головне правило тут – не відходити далеко від борту. Спочатку потренуйтеся біля нього утримувати рівновагу, потім потихеньку робіть перші кроки. Щоб засвоїти правильну техніку катання, на початку бажано звернутися до інструктора. Ні детальні описи, ні відео в інтернеті не зможуть вам дати повної картини ідеального катання на льоду. Після того, як ви наважитеся відірватися від борту, треба також вивчитися умінню правильного падіння та підйому. Відчувши неминуче, потрібно якнайнижче опуститися, притиснути до себе руки і впасти на бік на м'яку частину стегна. Не кваптеся підніматися! Робити це необхідно теж правильно, інакше ризикуєте знову опинитися на льоду. Припідніміться рачки, потім поставте праву стопу на поверхню і, спираючись руками на праве коліно, повільно встаньте.

Правило №3: безпека

Вирушаючи вперше на каток, пам'ятайте, що ніхто не застрахований від невдалих падінь і травм. Напевно, всі ви чули страшні історії про відрізані пальці. Але не варто налаштовувати себе на мінорний лад, адже страх – перша причина неприємностей. Також уникнути травм вам допоможе дотримання звичайних правил поведінки на льоду:

  • комфортний одяг, що не заважає процесу катання;
  • правильне шнурування ковзанів;
  • хороше самопочуття;
  • відсутність алкогольного сп'яніння;
  • дотримання техніки падіння та підйому.

Що стосується переваг, то фігурне катання має їх в достатній кількості. Регулярно відвідуючи каток, ви поліпшите поставу, виробите гнучкість, зміцните імунітет, позбавитеся поганого настрою та зарядитесь позитивом. Отже використайте нагоду долучитися до аматорів цього гарного та корисного виду спорту!