Фігурні ковзани: у виборі не можна помилятися

Бажання кататися на ковзанах може з'явитися в будь-якому віці. І що найприємніше, навчитися розтинати по льоду може кожен, незалежно від кількості років і рівня фізичної підготовки. Звичайно, потрібні праця та завзятість. А ще – хороші ковзани. Вони бувають трьох видів: любительські, професійні і прокатні.

Основні характеристики ковзанів

Багато хто вважає, що покупка ковзанів для занять фігурним катанням не містить в собі нічого складного. Прийшов в магазин, вибрав гарніше, приміряв, сплатив і ось ти вже власник «льодового» взуття. Насправді процес вибору ковзанів дещо складніший. Річ у тому, що як і будь-який спортивний аксесуар, вони повинні відповідати певним вимогам. Основних складових фігурних ковзанів дві - черевик і лезо. В ідеалі черевик має бути зроблений з натуральної шкіри, яка «дихає», набуває форми ноги і тримає тепло. Не зайвими будуть анатомічна устілка і спеціальні м'які вставки для захисту щиколотки. Також фігурні черевики оснащені каблуком для ідеального розподілу центру тяжіння спортсмена. Ще однією важливою характеристикою черевика є його жорсткість. Від неї залежить цілість гомілкостопу. Для фігуристів початківців цей показник може бути мінімальним, а ось для професіоналів – чим вище, тим краще. Що стосується леза, то основними критеріями вибору є:

  • якість сталі;
  • кількість зубців, їх форма, розмір та розташування;
  • радіус кривизни леза;
  • розмір.

Найбільш важливим показником є якість сталі. Чим вона якісніша, тим краще лезо ковзатиме по льоду, а також довше триматиме заточування.

Правила першої примірки

Окрім характеристик, важливою є примірка фігурних ковзанів. Пам'ятайте, що це не звичайне взуття для повсякденного вжитку, тому стандартні правила вибору тут не прийнятні.

Правило перше: приміряти ковзани потрібно виключно на килимку!

Правило друге: обов'язково потрібно зашнуровувати черевик до кінця.

Правило третє: встаньте на ноги та оціните свої відчуття.

Ідеальні ковзани – це ті, в яких:

  • стопа не «совається»;
  • п'ята не гуляє вгору-вниз;
  • добре зафіксований гомілкостоп;
  • немає відчуття сильного дискомфорту.

Краще поміряти ковзани різних фірм, адже ноги у всіх різні, а у кожного виробника своя «колодка», яка може Вам не підійти.

Правильний догляд

Мало вибрати ідеальні ковзани, потрібно ще правильно за ними доглядати. Після кожного відвідування ковзанки користуйтеся сухою серветкою для протирання лез. Потім обов'язково вдягайте їх в так звані «сушки» - чохли, виконані з тканини. Головна небезпека, від якої треба стерегти леза, – це іржа. Вона дуже швидко з'являється у вологому середовищі. Сохнути ковзани повинні при кімнатній температурі і, у жодному випадку, не на батареї чи обігрівачах.