Чи варто віддавати дитину на фігурне катання?

Подібне питання турбує багато батьків, які бажають залучити своє чадо до занять на льоду. З одного боку фізичний розвиток і спортивні досягнення, а з іншого – удари, садна та травми. Проте останні можна отримати і на звичайному дитячому майданчику, а ось гнучкість, витримку і дисциплінованість лише на спортивних заняттях.

«ЗА»

Фігурне катання – це, в першу чергу, спорт і його позитивний вплив на зміцнення імунітету очевидний. У дітей підвищується опір до хвороб, з'являється витривалість і покращується координація. Про те, що дівчатка, які катаються на ковзанах, надзвичайно жіночні навіть говорити не доводиться. До того ж, регулярні заняття на льоду сприяють розвитку дисциплінованості і відповідальності у юних фігуристів. А невсипуще прагнення доводити свою дієздатність обов'язково допоможе виробити твердий характер.

«ПРОТИ»

Якщо говорити про негативний вплив фігурного катання, то тут варто розглянути всі питання, що стосуються здоров'я. Батьки, що бажають водити дитину на каток, повинні знати про існуючі протипоказання для «холодних» занять. До них відносяться захворювання:

  • серцево-судинної системи;
  • дихальної системи;
  • центральної нервової системи;
  • травми опорно-рухового апарату.

Також слід розуміти, що захоплення фігурним катанням практично не обходиться без травм. Найчастіше страждають нижні кінцівки, рідше – верхні кінцівки та голова. Це спричиняє не лише часті відвідини медичних закладів, але і фінансові витрати.

Що ще треба знати батькам?

Для тих, хто все ж зробив вибір на користь занять по фігурному катанню для своєї дитини, слід знати деякі важливі нюанси льодового спорту. Якщо хочеться, щоб дитина досягла результатів, починати варто з 4-х літнього віку. Заняття в більш пізньому віці не дають належного результату. До того ж, вже в 10-12 років конкуренція між юними фігуристами дуже висока, і вийти переможцем в ній можна лише вправляючись в катанні на ковзанах з ранніх років. Наступний важливий момент – це правильний одяг для тренувань та якісні ковзани. На цьому не варто економити, адже від них прямо залежатиме комфорт юного спортсмена на заняттях. Одяг має бути пошитий з термотканини, наприклад фірми Polartec, а черевики зроблені з натуральної шкіри. Для досягнення успіху у фігурному катанні дуже важлива підтримка батьків. Інколи дитина, особливо в 4 роки, може вередувати, не розуміючи важливості занять. У такому разі потрібна наполегливість і витримка не лише тренера, але й мами і тата. Врешті-решт, якщо ви мрієте бачити своє чадо на олімпійському п'єдесталі, дорогу до нього доведеться пройти разом з ним.