Чи існує мода на костюми в фігурному катанні?

Кожен, хто хоч раз дивився виступи на льоду, обов'язково звертав увагу на стильні костюми учасників. Змагатися у красі з сукнями фігуристок можуть хіба що вбрання спортсменок художньої гімнастики. Часто чемпіонати по фігурному катанню нагадують модний показ, де вбрання кожної наступної учасниці орігинальніше попереднього. Що ж впливає на вибір костюма фігуристкою? Чи позначаються на ньому модні віяння? І чи існують якісь табу?

Вибір костюму: правила та заборона

Варто зразу відзначити, що жодної моди у фігурному катанні не існує. Головний критерій вибору фасону і пошиття костюма – це тема програми виступу. Лише від неї залежить, яким буде вбрання фігуристів. Ідея номера неодмінно має підкреслюватися образами виконавців, лише так можна заробити високі бали суддів. Звичайно ж, костюм обов'язково має бути зручним і міцним, адже фрагмент, який випадково відірвався під час виступу, загрожує втратою коштовних балів. Крім того, у фігурному катанні забороняється використання напрочуд відвертих і театральних костюмів. Чоловікам не можна виступати в лосинах і оголяти торс. Крім офіційних правил існують і негласні закони вибору вбрання в фігурному катанні. Наприклад, учасники льодових змагань рідко обирають для костюмів блакитний колір, адже він зливається з катком. Ще одне колірне табу – це золотий відтінок. Вбрання такого кольору може дозволити собі лише чемпіон. Також фігуристки відмовляються від довгих спідниць і широких рукавів, які приховують пластику рухів.

Головні секрети створення вбрання

Якщо все ж заглибитися в процес створення костюмів для спортсменів фігурного катання, то тут теж знайдуться свої професійні секрети. Звичайно, для фігуристів початківців створенням вбрання часто займаються їх мами. А ось для титулованих учасників змагань костюми шиють професійні стилісти. Останні враховують не лише зовнішність клієнта, але і його манеру катання, музику і загальну ідею номера. Але вирішальне слово все одно залишається за тренером. Основою вбрання для фігурного катання є сітка. Вона допомагає створювати ілюзію відкритого тіла, при цьому зігріваючи його. Крім того, вона відмінно маскує садна, супроводжуючі будь-якого спортсмена, який тренується на льоду. Що стосується інших тканин, то перевага віддається легким стретч-матеріалам, адже вага плаття для фігуристки дуже важлива. Сьогодні також на вбранні для фігурного катання можна побачити камені, які кріпляться до костюму за допомогою спеціального клею. Так і, звичайно ж, колготки – незамінне досягнення сучасності. І як раніше фігуристки обходилися без них? Сьогодні багато компаній випускають спеціальні колготи для фігуристок. Одним з найстаріших та популярних брендів є канадський Mondor. Серед асортименту цієї компанії можна знайти традиційні колготки, лосини, колготи, що закривають черевик, а також абсолютну новинку – колготки, що закривають задник ковзана та залишають носок черевика відкритим.

Наостанок

Та все ж, не дивлячись на те, що жодних модних тенденцій при створенні костюмів для фігурного катання модельєри не дотримуються, глянцеві журнали не впускають нагоди обговорити на своїх сторінках черговий чемпіонат. Автори модних видань не лише створюють рейтинги ліпших та гірших костюмів фігуристів, але й ретельно аналізують їх зачіски та макіяж. Хоча, навряд чи спортсменів хвилюють такі коментарі, адже їх мета лежить зовсім в іншій площині…