Тренувальний одяг для фігурного катання

Збираючись віддавати свою дитину на заняття по фігурному катанню, батьки повинні як слід розібратися в багатьох нюансах «холодних» тренувань. А це не лише правильно підібрані ковзани, але і весь спортивний одяг. Гарні костюми, які ми бачимо на змаганнях, не використовуються для щоденних тренувань. У чому ж тоді займатися фігурним катанням?

Головне – правильна тканина

Враховуючи значні фізичні навантаження, супроводжуючі кожне заняття на льоду, будь-який одяг «промокає» до нитки разом з її власником. Це не лише приносить значний дискомфорт, але і шкодить здоров'ю. Вихід один – костюм із спеціального матеріалу, що має нестандартні властивості. Назва його – термотканина. Вона повністю відповідає вимогам, які висуваються до одягу для занять фігурним катанням:

  • міцність;
  • еластичність;
  • вологовідведення;
  • термозахист.

Лише в одязі з термотканини можна ефективно тренуватися на льоду. Вона дозволяє спортсмену максимально концентруватися на рухах і не відчувати дискомфорту, пов'язаного з костюмом.

Якій марці термотканини віддати перевагу?

Сьогодні на ринку товарів для фігурного катання можна побачити багато пропозицій термокостюмов з різних тканин, але визнаним лідером залишається американська марка Polartec (Полартек). Тканини її сімейства не мають гідних аналогів і відрізняються від дешевших термоматеріалів:

  • високим показником повітропроникності;
  • відмінним термозахистом;
  • низькою гігроскопічністю (швидко висихає);
  • чотиристоронньою еластичністю;
  • антипіллінговим покриттям (захищає ворс від скуйовдження);
  • мінімальною вагою.

Також слід зазначити, що тканини цієї американської марки офіційно визнані одним з найбільших винаходів ХХ століття. Унікальні властивості матеріалів Polartec мільйон разів перевірені в самих екстремальних умовах. Вони добре відводять вологу від тіла, при цьому не бояться води та молі. Термотканини Полартек не лише добротний, але і вельми довговічний продукт. Вони не бояться частого прання, швидко сохнуть і не мнуться.

Як правильно доглядати за термотканиною?

Що стосується догляду за одягом з якісної термотканини, то потрібно дотримуватись декількох правил. Прання виробу має здійснюватися у воді не вище 40 °С. У пральній машині краще використовувати режим «дбайливого прання». Ідеальним варіантом є використання спеціальних миючих засобів, розроблених для прання одягу з термотканини, а також поновлюючих водовідштовхувальних засобів. Сушити термокостюми не можна при високих температурах. Окрім цього, категорично заборонено прасування термовиробів. Дотримання цих легких правил дозволить значно подовжити термін експлуатації будь-якого одягу, створеного з унікальної термотканини. І ви зможете максимально довго насолоджуватися її перевагами.