Блог


Догляд за лезами

Догляд за лезами

Правила обслуговуванняЩоб зменшити частоту заточки, ковзаняр має сушити леза, застосовувати масло та користатись м’якими чохлами, щоб запобігти іржі на металі з високим вмістом вуглецю. Також рекомендується послуговуватися жорсткими чохлами при ходьбі по будь-якій поверхні, включаючи гумові мати.Без контакту метала з металом, більшість спортсменів гострять свої ковзани кожні чотири-п'ять тижнів. Зазвичай дотик до металу трапляється, коли ребро одного леза торкається носка другого ковзана при вик..

Час гострити ковзани

Час гострити ковзани

Частота заточки для ковзанярів, які беруть участь в змаганняхВиробники рекомендують наточувати ковзани кожні чотири-п’ять тижнів. Буде геть помітно, що вістря поводяться інакше, якщо спортсмени чекатимуть 6 тижнів. Цей розрахунок базується на професійному катанні по 10-15 годин на тиждень.Леза з високим вмістом вуглецю зберігають гострі краї, проте іржавіють, якщо висушені хтозна-як. Іржа на клинку дуже впливає на ковзання, тому цього треба уникати. Деякі фігуристи тримають шматок промащеної тка..

Історія виникнення англійських лез

Історія виникнення англійських лез

Більшість істориків дійшли згоди, що кататись по льоду двома окремими лезами почали наприкінці 14-го сторіччя в Нідерландах. Те катання було загалом примітивне і спочатку зосереджувалося на вмінні ковзати та виписувати геометричні фігури; кола і закрутисті вісімки.Оскільки ковзани в Європі набували популярності, у 1696 році королівському майстру Джону Вільсону доручили зробити пару лез для Вільяма ІІІ. Чутка про інженера з Шефілда ходила по всій Англії, вславляючи його добротні інструменти, ремі..

Фігурні ковзани: у виборі не можна помилятися

Фігурні ковзани: у виборі не можна помилятися

Бажання кататися на ковзанах може з'явитися в будь-якому віці. І що найприємніше, навчитися розтинати по льоду може кожен, незалежно від кількості років і рівня фізичної підготовки. Звичайно, потрібні праця та завзятість. А ще – хороші ковзани. Вони бувають трьох видів: любительські, професійні і прокатні.Основні характеристики ковзанівБагато хто вважає, що покупка ковзанів для занять фігурним катанням не містить в собі нічого складного. Прийшов в магазин, вибрав гарніше, приміряв, сплатив і ось..

Тренувальний одяг для фігурного катання

Тренувальний одяг для фігурного катання

Збираючись віддавати свою дитину на заняття по фігурному катанню, батьки повинні як слід розібратися в багатьох нюансах «холодних» тренувань. А це не лише правильно підібрані ковзани, але і весь спортивний одяг. Гарні костюми, які ми бачимо на змаганнях, не використовуються для щоденних тренувань. У чому ж тоді займатися фігурним катанням?Головне – правильна тканинаВраховуючи значні фізичні навантаження, супроводжуючі кожне заняття на льоду, будь-який одяг «промокає» до нитки разом з її власнико..

Чи існує мода на костюми в фігурному катанні?

Чи існує мода на костюми в фігурному катанні?

Кожен, хто хоч раз дивився виступи на льоду, обов'язково звертав увагу на стильні костюми учасників. Змагатися у красі з сукнями фігуристок можуть хіба що вбрання спортсменок художньої гімнастики. Часто чемпіонати по фігурному катанню нагадують модний показ, де вбрання кожної наступної учасниці орігинальніше попереднього. Що ж впливає на вибір костюма фігуристкою? Чи позначаються на ньому модні віяння? І чи існують якісь табу?Вибір костюму: правила та заборонаВарто зразу відзначити, що жодної м..

Дебют на льоду або перший раз на ковзанах

Дебют на льоду або перший раз на ковзанах

Рано чи пізно, але вам обов'язково захочеться встати на ковзани. Покликати на каток вас можуть і ваші діти, яких неодмінно треба навчити мистецтву пересування по льоду. І щоб не втрапити в халепу ні в першому, ні в другому випадку, варто заздалегідь ознайомитися з основними правилами катання на ковзанах. Це не лише додасть Вам впевненності, але й максимально допоможе уникнути падінь і, як наслідок, неприємних травм. Правило №1: вступБагато олімпійських чемпіонів робили свої перші кроки на ковзан..

Як зароджувалося фігурне катання?

Як зароджувалося фігурне катання?

Знаєте, що об'єднує Льва Толстого, Вольфганга Гете та Софью Ковалевську? Не лише всесвітня популярність, але й любов до такого виду спорту, як фігурне катання. Слід зазначити, що витоки останнього ідуть в дуже далеке минуле. Таке далеке, що ви навіть собі не уявляєте.Перші прототипи ковзанівДивно, але факт: перші ковзани були виявлені ще бронзової доби. Вони були сконструйовані з кісток тварин і, звичайно, не годилися для виконання елементів фігурного катання. Проте древнім мисливцям кістяні ков..

Чи варто віддавати дитину на фігурне катання?

Чи варто віддавати дитину на фігурне катання?

Подібне питання турбує багато батьків, які бажають залучити своє чадо до занять на льоду. З одного боку фізичний розвиток і спортивні досягнення, а з іншого – удари, садна та травми. Проте останні можна отримати і на звичайному дитячому майданчику, а ось гнучкість, витримку і дисциплінованість лише на спортивних заняттях.«ЗА»Фігурне катання – це, в першу чергу, спорт і його позитивний вплив на зміцнення імунітету очевидний. У дітей підвищується опір до хвороб, з'являється витривалість і покращує..